Image Alt

Historia

Pałacyk Tyrolski

Budowa Pałacyku Tyrolskiego rozpoczęła się w 1867 roku w Żyrardowie i trwała cztery lata. Był to prezent ufundowany przez Karola Augusta Dittricha dla swojej córki i jej męża. Dziś, po wielu latach budynek stał się domem dla restauracji The Spirit. Jego wnętrza pełne są historii, która czeka, aby ją poznać.

historia

Pałacyk Tyrolski w 1871 roku zostaje oddany do użytku.

W budynku odbywają się liczne spotkania biznesowe oraz towarzyskie prowadzone przez rodzinę Dittrichów, dotyczące m.in. rozwoju należącej do nich fabryki.

Od międzywojnia, aż do dziś budynek gościł wiele organizacji, instytucji publicznych, a nawet — w latach osiemdziesiątych XX wieku — był siedzibą lokalnego oddziału Związku Zawodowego “Solidarność”. W tamtym czasie pojawił się tu m.in. Lech Wałęsa.

To zaledwie okruchy rozmaitych historii, jakie rozgrywały się w tym miejscu. Cieszy to, że dziś Pałacyk został odnowiony i znów przyjmuje gości, choć w nieco innej formie. Jego piękne, bogato zdobione wnętrza intrygują i sprawiają, że każdy, kto odwiedzi je chociaż raz, będzie chciał tu wrócić.

Jeśli więc szukasz miejsca z duszą i bogatą historią, gdzie możesz się zrelaksować, wypić kieliszek dobrego wina i smacznie zjeść — doskonale trafiłeś. Odwiedź The Spirit w Pałacyku Tyrolskim, restaurację, którą pokochasz.

historia
Meet our chef

ABOUT

Pałacyk Tyrolski, Zwany Także Willą Marcelliniego, Był Pierwszym Budynkiem Reprezentacyjnym Rodziny Dittrichów. Na Żyrardowskim Cmentarzu Znajduje Się Grobowiec Wnuczki Karola Augusta Dittricha - Marie Marcellin Z 1884 R. W 2008 Roku Firma „Pałacyk Tyrolski” Wraz Ze Stowarzyszeniem „Fabryka Feniksa” Oraz Urzędem Miasta Brała Udział W Remoncie I Konserwacji Grobu Marii Marcelin.

a
Poznaj

the spirit

Pobyt w restauracji ma być czystą przyjemnością. Z tą myślą projektowaliśmy The Spirit, czyli miejsce, gdzie odpoczniesz, posłuchasz dobrej muzyki i zjesz wyjątkowe potrawy. Odwiedź nas, a pokażemy Ci, jak smakuje przyjemność.